Biegi schodów

Podstawowe biegi schodów:

Schody drewniane prosteSchody I (proste)
Stosowane są w długich i wąskich otworach stropowych. Są wygodne i mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie dlatego coraz częściej można je spotkać w nowoczesnych domach.

 

 

 

Schody drewniane L

Schody L
Stosowane są w wydłużonych otworach stropowych. Wchodząc po takich schodach zakręcamy  o 90 stopni. Układ ten pozwala na dobre wyeksponowanie schodów.

 

 

 

Schody drewniane USchody U
Stosowane w wąskim otworze stropowym zbliżonym do kwadratu. Jest to układ najczęściej stosowany w domach. Otwór najczęściej otoczony jest dwiema lub trzema ścianami. Wchodząc po takich schodach zakręcamy  o 180 stopni. Biegi wejściowy i wyjściowy są położone obok siebie. Do tego układu ciężko dobrać dobrze wyglądające schody.

 

Schody drewniane CSchody C
Stosowane w szerokim otworze stropowym. Otwór najczęściej otoczony jest dwiema lub trzema ścianami. Układ bardzo podobny do układu U ale od strony estetycznej pozwala na większą swobodę kształtowania schodów. Wchodząc po takich schodach zakręcamy o 180 stopni ale biegi wejściowy i wyjściowy są od siebie odsunięte.

 

 

Schody drewniane łukoweSchody łukowe
Stosowane w dużych otworach stropowych. Schody nie są związane ze ścianami. Schody takie są
najczęściej wycinkiem łuku. Mogą być budowane w bardzo eksponowanym miejscu ponieważ są bardzo efektowne. Najczęściej posiadają balustrady z obu stron.